Менопаузу не прийнято асоціювати з приємними змінами: жінки навряд чи назвуть цей період довгоочікуваним. Припливи жару, зміни настрою, стрибки фізичного потягу... Які тут можуть бути плюси? Так, перебудови в організмі - це завжди непросто, але не поспішайте демонізувати клімакс. Моторошні картинки, які ми представляємо, можуть виявитися лише поширеними міфами. Спробуємо розвіяти частину з них
Після менопаузи про секс доведеться забути
Ні в якому разі! Будьте впевнені: ви зможете вести щасливе і здорове статеве життя. Щоправда, знадобиться трохи змазки. Коли рівень естрогену падає, погіршується приплив крові до піхви, через це виникає сухість. Пам'ятайте, що сучасна медицина дає змогу розв'язати будь-які проблеми, і навіть не думайте ставити на собі хрест - багато хто відзначає, що після клімаксу секс стає навіть кращим.
Менопауза настає в 50 років
Так, середній вік настання менопаузи - 51 рік, але не варто сприймати його як дедлайн або обов'язкове правило. Експерти стверджують, що час настання клімаксу сильно залежить від генетики. Перебудова в організмі вашої мами, сестри і бабусі почалася в 45? Велика ймовірність, що у вас буде так само. Якщо ви курите або страждаєте від хронічних чи аутоімунних захворювань, шанси на настання ранньої менопаузи зростають.
Ви гарантовано наберете зайві кілограми
Жінки дійсно гладшають під час клімаксу: гормональні зрушення уповільнюють обмін речовин. Але не звинувачуйте в усьому гормони - нестача фізичної активності та порушення режиму сну також негативно позначаються на фігурі. Якщо ви регулярно займатиметеся спортом, правильно харчуватиметеся і відпочиватимете, вам не доведеться купувати одяг на кілька розмірів більший.
Соєві продукти - натуральна гормональна терапія
Любителів бобів едамаме, тофу і місо гріє думка про те, що соя врятує від дискомфорту під час клімаксу. Продукти з підвищеним вмістом сої стануть корисним доповненням до раціону, але хорошими ліками їх точно не назвеш: вчені так і не довели, що вживання сої допомагає полегшити симптоми менопаузи. Але ефект плацебо, звісно, ніхто не скасовував.
Ви приречені на остеопороз
Остеопороз - захворювання, пов'язане з втратою кальцію в кістках. Але не думайте, що після менопаузи всі жінки неминуче стають крихкими, як крила метелика. Що вища щільність кісткової тканини на початку менопаузи, то менша ймовірність розвитку остеопорозу. Вживайте продукти з високим вмістом кальцію, займайтеся вправами для зміцнення кісток або попросіть лікаря прописати курс вітамінів - ваше здоров'я у ваших руках.
Менопауза = втрата пам'яті
Часто забуваєте імена або постійно втрачаєте ключі від квартири? І знову не варто звинувачувати клімакс у всіх гріхах. Середній вік настання менопаузи - 51 рік, тому погіршення пам'яті може виявитися лише симптомом старіння. А з ним стикаються не тільки жінки, а й чоловіки. Існує ціла низка причин, через які знижуються когнітивні функції: депресія, тривога, побічні ефекти ліків і погане харчування також впливають на ваш стан.
Місячні зникнуть в один день
Думаєте, що ви просто прокинетеся і зрозумієте, що місячні назавжди пішли з вашого життя? Це поширена помилка. Згасання менструальної функції відбувається поступово, змінюється і сама менструація: вона може переноситися легше або важче, стати коротшою або довшою, ряснішою або мізернішою. Тільки у 10% жінок місячні припиняються повністю і без змін.
Припливи - ваш головний ворог
Деякі впевнені, що припливи - найнеприємніший і найпоширеніший симптом менопаузи. Але будьте готові мати справу не тільки зі спекою: нічна пітливість, проблеми зі сном, головні болі, здуття живота і перепади настрою також можуть з'явитися у вашому житті. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо симптоми серйозно почнуть впливати на ваше повсякденне життя.
Менопаузу потрібно лікувати
Менопауза - це абсолютно нормальний процес, а не хвороба. Терапія допомагає полегшити симптоми і проконтролювати перебіг хронічних захворювань, які можуть їх посилити. Деякі жінки взагалі не потребують допомоги лікарів у цей період.
Ви не можете завагітніти
У процесі менопаузи завагітніти не можуть тільки жінки, які оберігаються. Яйцеклітини продовжують формуватися до моменту настання остаточного клімаксу, хоч і не надто активно. Якщо ви не плануєте завести дитину, не поспішайте розслаблятися.
Вам обов'язково доведеться страждати від симптомів
На щастя, це теж міф. Є безліч способів зменшити дискомфорт і поліпшити самопочуття під час менопаузи. Однак універсального рецепта не існує. Відповідний варіант тут кожен обирає для себе сам (але краще разом із лікарем): одні вважають за краще займатися йогою і сидіти на дієтах, інші проходять замісну гормональну терапію.
Заміщення гормонів вкрай небезпечне
Тимчасове застосування замісних гормонів у невеликих дозах не заподіє жодної шкоди і позбавить вас неприємних симптомів. Ба більше, замісна гормональна терапія знижує ризики розвитку серцевих захворювань. Але є нюанс: деяким жінкам заміщення гормонів протипоказано за станом здоров'я. Обов'язково обговоріть усі можливі ризики з фахівцем.
Як пережити клімакс?
Найчастіший міф про клімакс, з яким стикаються жінки, - це ідея, що в 50 років життя закінчується і з цим потрібно змиритися. Насправді із симптомами менопаузи ефективно бореться гормональна терапія
Всупереч стереотипам, від прийому гормонів під час менопаузи жінки не гладшають, не стають "негарними" і не хворіють на онкологію. Навпаки, гормони можуть істотно поліпшити якість життя. Прийом препаратів справляється з такими симптомами, як пітливість, припливи, депресія.
Щоб підготуватися до менопаузи, потрібно відстежувати зміни циклу. Якщо він став коротшим, змінився характер виділень - зверніться до гінеколога. Це можуть бути симптоми клімаксу.
Усім жінкам 40+ потрібно задуматися про зміну способу життя. Зараз з кожної праски говорять про важливість спорту, правильного харчування, якісного сну і зменшення стресу. І це якраз ті чотири компоненти, які допоможуть жінці зберігати активність і здоров'я.