Літня відпустка - це час відпочинку, романтики і нових знайомств. Романи, що спалахнули на курорті, справа звичайна, складно втриматися від спокуси, коли навколо стільки симпатичних облич, струнких тіл. Але як захистити себе в таких стосунках? Як уникнути безлічі неприємностей?
Курортні романи зручні тим, що вони легко починаються і так само легко закінчуються, не вимагаючи від сторін жодних зобов'язань. Піддавшись пристрасті та втративши голову, людина може навіть не замислюватися про власне здоров'я і не використовувати жодних засобів для захисту від венеричних захворювань. Тож така легковажність може закінчитися вельми плачевно - людина привезе з відпустки не лише спогади, а й своєрідний "сувенір", який потребуватиме звернення до спеціального диспансеру.
Найбільш поширеними венеричними захворюваннями вважаються трихомоніаз, мікоплазмоз, сифіліс, уреаплазмоз, хламідіоз і гонорея. Також не варто забувати про таку страшну хворобу, як СНІД. І якщо такі захворювання, як уреаплазмоз і гонорея, вилікувати відносно легко, то із сифілісом, а тим паче зі СНІДом, ситуація буде набагато серйознішою. Людина, яка їде відпочивати, має неодмінно подбати про надійні методи захисту.
Що може запропонувати сучасна медицина?
Презерватив - цей засіб вважається найефективнішим, до того ж захищає він не тільки від захворювань, що передаються статевим шляхом, а й від непотрібної вагітності. Причому використовувати презерватив необхідно під час усіх видів сексуальних контактів - під час звичайного вагінального, під час анального і під час оральних пестощів.
Для анального і вагінального сексу можна використовувати презервативи підвищеної щільності, які слугують кращим захистом, ніж звичайні. Звісно, презерватив не захищає людину на 100%, але при дотриманні правил використання все ж оберігає від різних неприємностей.
Правила ці досить прості, і їх легко запам'ятати кожній людині: необхідно купувати латексні презервативи, цей матеріал найміцніший з усіх. Купувати презервативи краще в аптеці або в спеціалізованому магазині, до того ж найкращим варіантом будуть вироби підвищеної щільності. Кожен виріб можна використовувати тільки 1 раз. Під час використання презервативів потрібно дотримуватися обережності - латекс може пошкодитися через гострі нігті, каблучки тощо.
Сперміциди - це спеціальні вагінальні таблетки, а також гелі, мазі та свічки. Головною функцією всіх цих препаратів є запобігання непотрібній вагітності, від захворювань вони практично не захищають. Тому їх рекомендується використовувати сімейним парам або тим статевим партнерам, які повністю довіряють один одному.
Антисептики - це засоби, які необхідно застосувати протягом 50-60 хвилин після сексу без презерватива. Антисептики не можна використовувати як основні заходи щодо запобігання захворюванням, оскільки їх застосування - це всього лише запасний варіант запобігання. Продаються ці засоби у вигляді розчинів, якими необхідно протерти живіт, стегна і самі статеві органи. Для спринцювання вони розбавляються водою так, як сказано в інструкції.
Як захистити себе на курорті?
Іноді буває таке, що один із партнерів не бажає застосовувати засоби запобігання і на всі спроби переконати його у протилежному починає скандалити й ображатися, запитуючи, чим викликана недовіра до нього. У таких випадках не варто йти на поводу і відмовлятися від засобів захисту, оскільки людина може і не знати про наявні в неї хвороби.
Відсутність симптомів не означає відсутності хвороб, тому і чоловікам, і жінкам обов'язково потрібно оберігатися. Деякі пари практикують незакінчений статевий акт як метод запобігання, але цей спосіб уже давно не вважається дієвим, тому що сперма зовсім невеликими порціями виходить протягом усього процесу, і в підсумку може настати вагітність. Звичайно ж, чинити так під час курортного роману більш ніж нерозумно. Партнер-чоловік може відмовлятися від використання презервативів, пояснюючи це тим, що йому не подобаються відчуття, і багато жінок, не подумавши, погоджуються займатися незахищеним сексом, і в підсумку потім мають різні проблеми. У цьому випадку варто поставити партнера перед фактом: не буде презерватива - тоді не буде і сексу. П'ять хвилин задоволення абсолютно не варті такого ризику.
Як бути, якщо секс був незахищеним?
Але що робити, якщо статевий контакт без презерватива все ж стався? По-перше, необхідно помочитися і добре промити геніталії з господарським милом. Після цього обробити живіт, статеві органи та внутрішню поверхню стегон спеціальним антисептиком. Такі антисептики є в будь-якому аптечному пункті. Уважно спостерігати за подальшим самопочуттям і найближчим часом відвідати лікаря, здати всі потрібні в цьому випадку аналізи.
Усім тим людям, які збираються поїхати відпочивати, потрібно запам'ятати, що власне здоров'я і безпека понад усе, адже необдумані вчинки можуть дуже погано позначитися на здоров'ї людини. Найдієвіше запобігання від захворювань - статева стриманість, жоден інший метод не дає точної гарантії. Звісно, ніхто не змушує людей зовсім відмовлятися від сексуальних стосунків, але в силах кожного створити для себе комфортні та безпечні умови. Краще привезти з курорту масу приємних спогадів, ніж різні "венерині подаруночки".